Güvenli Ev | Akıllı Ev

Konfor

Gece Modu

Akkıllı ev sistemi

Gece modu ile kullanıcı, akıllı telefon uygulaması üzerinden önceden belirleyeceği ve dilediği zaman ekleme çıkarma yapabileceği cihazları aktif/pasif edebilecektir. Bu belirlemiş olduğu cihazları akıllı telefonda tek tuş ile kapatabilecektir. Bu sayede gece uyurken elektrik aksamından çıkabilecek yangın gibi durumları minumum seviyeye çekilecektir. Hem güvenlik önlemini alınırken hem de bekleme modundaki cihazların elektrik tüketimi azaltılıp tasarruf sağlanacaktır.

Priz kontrolü

Akkıllı ev sistemi

Evdeki priz gibi büyük güç isteyen cihazların kontrolü merkezi sistemden alınan sinyal ile iletime geçen tekli kontaktör yardımıyla yapılacaktır. Böylece kullanıcılar klima, kombi, tv, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, ütü vb. cihazların açık veya kapalı olduğunu akıllı telefon uygulamasında görebilecek, açma kapama işlemini gerçekleştirebilecektir.

Aydınlatma kontrolü

Akkıllı ev sistemi

Aydınlatma anahtarlarının arkasına yerleştirilecek olan küçük bir elektronik kart sayesinde kullanıcı lambaların açma kapama işlemini akıllı telefon uygulaması üzerinden gerçekleştirebilecektir. Kullanıcı anahtar ile lambanın açma kapama işlemini gerçekleştirdiği anda lambanın aktif veya pasif bilgisi kullanıcının akıllı cihazında görünecektir. Böylece aydınlatmalar açık unutulmuş ise Dünyanın herhangi bir yerinden aydınlatmaları kapatabilecektir.

Garaj kapısı ve panjur kontrolü

Akkıllı ev sistemi

Garaj ve Panjurun bünyesinde bulunan hareketi sağlayan motorlara bağlanacak olan çift yönlü hareket sağlayan elektronik kart ile kullanıcı akıllı telefondan kontrol sağlayabilecektir. Dilerse oluşturulacak senaryolarla sisteme sensör ekleyerek yağmur yağma durumunda panjurlar otomatik olarak kapatılabilecektir.